Relacja z pobytu w herbaciarni cz. 3 – Matcha Bistro & Bar w Warszawie

Jeżeli śledzicie stronę bloga na Facebooku, to pewnie widzieliście moją krótką relację z wizyty w Matcha Bistro & Bar w Warszawie w sobotę 2 kwietnia. Postanowiłam, że nieco rozwinę/uzupełnię ją tutaj na blogu. Od dłuższego czasu planowałam wybrać się do tego lokalu, ale ostatnie 2 lata nie sprzyjały wizytom w tego typu miejscach z powodu wszelkiego rodzaju obostrzeń. Na szczęście sytuacja już zmieniła się na lepsze, więc można wrócić do odwiedzania herbaciarni.

Matcha Bistro & Bar w Warszawie (dawniej Matcha Tea House) znajduje się przy ul. Mokotowskiej 17 (niedaleko Placu Zbawiciela). Nie jest to typowa herbaciarnia*, jest to połączenie herbaciarni, sklepu z herbatą oraz lokalu gastronomicznego typu bistro. Można tutaj napić się herbaty czy napoju na bazie herbaty, zjeść deser z dodatkiem herbaty czy też zjeść wybrane dania kuchni japońskiej takie jak bento, sushi czy ramen. Motywem przewodnim tego miejsca jest herbata Matcha, na co wskazuje chociażby sama nazwa oraz charakterystyczne logo – kilka kresek ułożonych w taki sposób jak pręciki w miotełce bambusowej zwanej chasenem. Można je zobaczyć już przy samym wejściu:

Po wejściu do środka widać rzędy stołów i krzeseł, a także lampy, które kształtem przypominają miotełkę bambusową zwaną chasenem.

Po lewej stronie przy wejściu znajduje się oszklona gablota, w której trzymane są różne herbaty oraz ceramika na sprzedaż.

Na samym końcu pomieszczenia można zobaczyć miejsce przeznaczone do małych ceremonii herbacianych w kameralnym gronie.

Po prawej stronie znajduje się pomieszczenie z barem i ladą cukierniczą, w której wystawione są najróżniejsze słodkości z dodatkiem herbaty. To tutaj właśnie składa się zamówienie, które następnie zostaje przyniesione do stolika.

Po zajęciu stolika przyjrzałam się bliżej menu. Od razu rzuciło mi się w oczy, że zawiera ono oddzielną kategorię poświęconą różnym wariacjom na temat herbaty Matcha.

Poza herbatą Matcha można tutaj zamówić również inne herbaty (głównie japońskie takie jak Sencha czy Gyokuro).

Zaintrygowało mnie połączenie herbaty Matcha z sokiem pomarańczowym, ale ostatecznie wybrałam Matcha latte. Zamówiłam również kawałek sernika z herbatą Matcha i malinami, bo miałam ochotę na coś słodkiego, a poza tym czytałam, że w tym miejscu warto spróbować deserów z dodatkiem herbaty, bo są wyjątkowo smaczne.

Po spróbowaniu doszłam do wniosku, że te opinie są jak najbardziej słuszne, ponieważ zarówno Matcha latte, jak i kawałek sernika były pyszne – nie za słodkie, ale z wyraźną herbacianą nutą.

Ogólnie rzecz biorąc, cieszę się, że wreszcie udało mi się udać do Matcha Bistro & Bar. Jest to interesujący i warty odwiedzenia lokal na herbacianej mapie Warszawy stanowiący połączenie herbaciarni, sklepu z herbatą oraz bistro, którego motywem przewodnim jest herbata Matcha. Świetnie sprawdzi się jako miejsce spotkania ze znajomymi „na mieście”, w którym można napić się herbaty/napoju na bazie herbaty lub zjeść coś (nie tylko słodkiego, ale również bardziej pożywnego).

Na koniec podam parę ogólnych informacji o tym lokalu:

Nazwa: Matcha Bistro & Bar

Adres: ul. Mokotowska 17 00-640 Warszawa

Strona internetowa: matcha-bistro.pl

Godziny otwarcia: pon-czw: 10.00-22.00

Pt i sob: 10.00-23.00

Ndz: 10.00-22.00

W lokalu można dokonywać płatności kartą.

*Gwoli ścisłości zgodnie z definicją Wielkiego słownika języka polskiego PAN „herbaciarnia to lokal, w którym pije się herbatę i jada różne słodkie przekąski”(dostęp z 30.04.2022: https://wsjp.pl/haslo/podglad/49628/herbaciarnia?msclkid=f4d480c4c70011ec89ee0da33cb2df02)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *