O mnie

Mam na imię Agnieszka. Z wykształcenia jestem anglistką, z zawodu jestem tłumaczem przysięgłym języka angielskiego, prywatnie – żoną i mamą dwóch chłopców, a oprócz tego – wielką miłośniczką herbat. Uwielbiam gruzińskie i nepalskie czarne herbaty oraz tajwańskie oolongi (szczególnie Wenshan Baozhonga). Kolekcjonuję autorską ceramikę herbacianą – przede wszystkim czarki.

Pomysł stworzenia i prowadzenia tego bloga narodził się podczas urlopu macierzyńskiego. Miał on być formą odskoczni od codzienności i tak właściwie to spełnia tę rolę do tej pory ;).

Chciałabym zaznaczyć, że nie jestem żadną ekspertką herbacianą. Jestem miłośniczką-amatorką, która cały czas usiłuje poszerzać swoją wiedzę o herbacie i dzięki temu ciągle dowiaduje się czegoś nowego o niej. Mimo wszystko staram się, aby wpisy na blogu były w miarę możliwości rzetelne i opierały się na wiarygodnych źródłach. Pod każdym wpisem zawsze zamieszczam bibliografię, z której korzystałam przy jego przygotowywaniu.

Nie wiem, czy to widać, ale w prowadzenie tej strony wkładam dużo serca, staram się to robić jak najlepiej, poruszać najróżniejsze tematy związane z herbatą, wyłapywać najciekawsze informacje. Mam nadzieję, że mój blog podoba się Wam i że będziecie go odwiedzać :).